vesti24.mk

Tag : симптоми

ЗАБАВА

Имала ужасни симптоми и стравувала за својот живот: Докторите се шокираа кога го дознаа причинителот, проверете и вие

admin
29-годишната Ема Маршал живеела во источен Лондон во стан кој во бањата имал дебел црн слој од мувла. Таа почнала да чувствува слабост и главоболки
ЗАБАВА

10 фактори на ризик за мозочен удар, еве како да се заштитите

admin
Канадските научници направиле листа од 10 фактори на ризик за мозочен удар, кои се поклопуваат со оние кои можат да доведат до срцев удар (инфаркт).
ЗАБАВА

ТИВОК УБИЕЦ: Ова се раните симптоми за рак на панкреасот- нив никако не смеете да ги игнорирате

admin
Ракот на панкреасот се открива доцна и во поголемиот број од случаите завршува со смрт. Хирушки зафат за отстранување на туморот е единствен спас за
Uncategorized

5 најчести прашања и одговори за канцер на бели дробови

admin
1. Како пушењето цигари влијае врз организмот? Цигарите како и загадениот воздух се преполни со хемиски супстанци и освен што предизвикуваат карцином, тие го оштетуваат