vesti24.mk

Tag : Сириска армија

СВЕТ

Сиријците со остро предупредување до Турција: Ќе ги собориме вашите авиони!

Ferad Aruc
Сириските власти се заканија дека доколку Турција започне напад на сириската покраина Африн, тие ќе ги соборат сите турски авиони кои што ќе учествуваат во