vesti24.mk

Tag : Сител

МАКЕДОНИЈА

Преку своите фирми затајувала данок, Ивона Талевска свртела 800.000 евра

Ferad Aruc
Новинарката и уредничка во Сител и Вечер, Ивона Талевска, која беше осудена за затајување данок, преку нејзините  две фирми во периодот 2008-2015 година, свртела над
ЗАБАВА

(ФОТО) „Не ме снимајте истовремено со неа“: Стројната македонска мисица ја засени Лила во „Се или нешто“

Ferad Aruc
Девојката која ни се смее од билбордите, а исто така досега многупати освоила бројни титули за убавина, меѓу кои и Мис на Македонија, Надица Димковска
ЗАБАВА

Изведе неверојатни вратоломии: Драгана победи во ТЛЗП, пееше одлично додека висеше како Пинк

admin
Во синоќешната епизода на хуамнитарното шоиу „Твоето лице звучи познато“ што се емитува на Сител гледавме жешки настапи, но и нежни, емотивни балади. По гласањето
ЗАБАВА

Фото: Ајшеѓул и Појраз се заедно и во приватноста – ја објавија најубавата фотографија

admin
Убавата турска актерка Бурчин Терзиоглу или Ајшеѓул и во реалноста е заедно со Појраз од хит серијата „Мојот син” која се емитува на Сител. Тие