vesti24.mk

Tag : Сицилија

ЗАБАВА

Во ова гратче се продаваат куќи за 1 евро, оддалечено е само 15-тина минути возење од плажа

admin
Локалните власти на италијанското гратче Сан Пјеро Пати донесоа одлука напуштените куќи да ги продаваат по цена од само едно евро со цел да заживее
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

“Ќе те убијам”, му велела на љубовникот во судницата: 30 години затвор за Италијанката која го убила 8-годишниот син бидејќи ја фатил во секс со неговиот дедо

Ferad Aruc
Вероника Панарело, Италијанката која кон крајот на ноември 2014. година со кабел го задавила својот 8-годишен син Лорис, судот на Сицилија ја осудил на затворска
СВЕТ

Тајниот живот на ловците на мафијата: Ги нарекуваат луѓе без лица и име

Ferad Aruc
Мафијата со генерации е дел од животот на Сицилија, но една тајна група се обидува да ги сопре. На Сицилија сите знаат за Катуранди –
БАЛКАН

Млади од Србија на Сицилија ја запеале „Ѓурѓевдан“, а кога наишла група од Хрватска се случило нешто незапамeтено!

Ferad Aruc
Членови на ансамблот Културно уметничко друштво Абрашевиќ од Панчево отпатувале на Сицилија каде ја претставувале Србија на Меѓународен фестивал на фолклор. Додека таму на улица