vesti24.mk

Tag : си џинпинг

СВЕТ

(ФОТО) Погледнете како изгледа мистериозниот блиндиран воз на Северно Корејскиот лидер

Ferad Aruc
Објавени се првите фотографии од внатрешноста на зелениот блиндиран воз со кој што севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун допатува во Пекинг во неговата прва официјална
СВЕТ

Будење на змејот: Кинескиот претседател ја крена армијата на нозе и порача – бидете подготвени за борба!

Ferad Aruc
Кинескиот претседател Си Џинпинг се појави во воена униформа пред 7 илјади војници во северната провинција Хебеи и им испрати порака со која ја демонстрираше