vesti24.mk

Tag : скандал

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Лидер“: Нов скандал на повидок- дали вработен во Националната агенција доделува еврoпски пари на свои невладини?

admin
Астрит Реџепи, вработен во Националната Агенција за европски образовни програми и мобилност, во исто време работи и во тимот на невладината организација Центар за образование...
ВЕСТИ

Рашковски и Заев носеле заклучоци, менувале тендери за да “лапнат” 7 милиони евра

admin
Власта прекршила правила и процедури… Претседателот на Владата Зоран Заев и неговиот генерален секретар Драги Рашковски носеле заклучоци, менувале тендери за да си инкасираат дури...
ВЕСТИ

Директорот на скопската Зоолошка со тешки навреди за дијаспората поради Тамара: „Гнаси, рмбаjте, никад да не се вратите“ (ФОТО)

admin
Директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски, преку статус на својот Фејсбук профил упати жестоки навреди кон македонските иселеници и дијаспората, поради нивното негласање и...
ЗАБАВА

Драги бруцошки, бидете и вие проститутки: Скандал на факултет, сите во неверување

admin
Британски универзитет во Брајтон организираше за своите студенти саем на бруцоши, а еден од штандовите го дадоа и за организација на проститутки, јавува Мирор. Имено,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

5 години затвор: Шилегов узурпира државно земјиште во Маврово

Ferad Aruc
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое си...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Увезените производи веќе не го содржат меѓународниот код „МК“, наместо тоа стои празно место!

Ferad Aruc
Откако минатата недела Солза Грчева на својот ФБ профил објави фотографии од амбалажа од козметички производ, на кој во описот не стои кодот „МК“ кој...
СВЕТ

Кание Вест со нов скандал: Ропството е право на избор!

Ivana
Познатиот рапер, Кание Вест повторно предизвика бура во светската јавност со неговото последно интервју дадено за таблоидот ТМЗ. Разговорот беше по повод неговиот нов музички...
МАКЕДОНИЈА

Скандал со Катлановската бања

Ferad Aruc
Лекари од други земји без дозвола и лиценци лекувале пациенти во Катлановска бања. Ова го утврдиле здравствените инспектори кои извршиле инспекциски надзор на работата на...
МАКЕДОНИЈА

ПРВ СЕРИОЗЕН СКАНДАЛ НА НОВАТА ВЛАДА: МВР набавило без тендер во четири очи возила за 1 милион евра од компанија донатор на СДСМ од Куманово (ВИДЕО)

Ferad Aruc
МВР не објави оглас, а подоцна не го објави ни договорот за набавка на возилата. Затоа никогаш немаше да дознаеме од која фирма ги купило...
ЖИВОТ

Скандал во детската градинка “Брезичка”, снимено видео на кое се гледа како наставничката ги малтретира децата

Ferad Aruc
Скандал во детска градинка ,, Брезичка” во Бургас. Учителките ги малтретираат 5 годишните дечиња. Случајот го забележале родителите откако децата се жалеле на односот на...
ЗАБАВА

Скандал во Норвешка: Овие фотографии на Нора Морк ги споделувале норвешките ракометари (галерија)

Ferad Aruc
Норвешка ракометарка Нора Морк ги обвини машките ракометари на Норвешка дека гледале и споделувале нејзини голи фотографии. Ова предизвика голем скандал во Норвешка. Сандер Сагосен...
ЗАБАВА

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ РУСИЈА: Најдобриот пилот во невидено срамно издание!

Ferad Aruc
15 руски пилоти на цивилната авијација направија голем скандал кога на една журка играле полу голи на Бени Бенсаи. Снимката многу брзо се прошири на...
МАКЕДОНИЈА

СКАНДАЛ: Дактилографка ги распределува предметите на судиите во Кривичен

Ferad Aruc
Скопскиот Кривичен суд освен што доби нов распоред на судии и големо помесѕување на места и позиции, деновиве претседателот Иван Џолев направил нов распоред и...