vesti24.mk

Tag : скендербег

СПОРТ

УЕФА ја одреди најригорозната казна во историјата!

Ferad Aruc
Најдобриот албански клуб во последните неколку години, екипата на Скендербег, очекувано доби драконска казна од страна на УЕФА поради местење натпревари. Имено, Скендербег дури 10
МАКЕДОНИЈА

Нови протести за случајот „Диво Насеље“

admin
Протести на семејствата и блиски на Албанците осудени со пресудата за „Диво Насеље“ се најавуваат за петок, 10-ти ноември во 12,30 часот на плоштадот Скендербег
Uncategorized

„Скендербег“ поскапе за дополнителни 300 илјади евра

admin
Изградбата на скопскиот плоштад „Скендербег“ се ближи кон својот крај, но цената на проектот продолжува да расте. Општина Чаир и „Бауер БГ“ од Скопје на