vesti24.mk

Tag : Скопскиот маратон

Uncategorized

Ивановски прв Македонец кој победил на Скопскиот маратон

admin
Вчера во Скопје се одржа 11-тото издание на Скопскиот маратон, на кој учество зедоа рекордни 8.500 маратонци од 50 држави. Дарко Ивановски, најдобриот македонски атлетичар,