vesti24.mk

Tag : скопски вински салон

ЗАБАВА

Винодонија 2019 – Настан кој го подигна виното на заслужениот пиедестал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

admin
Во последните два дена од есенски Ноември во хотел Мериот во Скопје  успешно се одржа четвртото издание на веќе реномираниот Скопски Вински салон – Винодонија...
ЗАБАВА

Винската страст на Винодонија 2018 (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
И годинава, рамо до рамо, еден до друг, со идентични услови и можности за презентација своите вина ги претставија и големите и малите винарии, потврдувајќи...