vesti24.mk

Tag : Скопјанка

ЗАБАВА

Од дневникот на една скопјанка: Денот кога го изгубив родителот…

admin
На 25 јуни е годишнината на мојот татко, кој почина од  мозочен удар пред 20 години. Ми требаа долги години за да можам да преживеам
ЖИВОТ

Скопјанка која замина на работа во Германија – првиот шок го доживеала уште во супермаркет

Ferad Aruc
Ирена е од Скопје. Во потрага за подобар живот, таа се решила да замине во Германија.Иако претходно никогаш немала отидено таму, ниту пак знаела што
ЦРНА ХРОНИКА

Познат идентитетот на скопјанката која беше пронајдена мртва во „Сити мол“

Ferad Aruc
Министерството за внатрешни работи го објави идентитетот на скопјанката која вчера беше пронајдена мртва во тоалет во трговскиот центар „Сити мол“. Станува збор за лицето