Tag : Скопје

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Крвава тепачка во Аеродром (Вознемирувачко видео)

Ferad Aruc
Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со
ВЕСТИ СВЕТ

10.000 војници ќе бидат распоредени во Скопје, снајперисти на секој чекор, доаѓа Владимир Путин (ФОТО)

Ferad Aruc
10.000 војници, исто толку полициски службеници, голем број снајперисти, лично обезбедување и агенти на КГБ, како и припадници на нашето МВР ќе го обезбедуваат доаѓањето
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Балкан Енерџи нуди бесплатно приклучување во системот за топлинска енергија во Скопје

Ferad Aruc
Снабдување со топлина Балкан Енерџи (БЕГ) до 15 септември годинава на скопјани им нуди можност за бесплатно приклучување во системот за топлинска енергија. Акцијата за
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МИГРАНТИ ПО УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ: Пристигна првата тура мигранти – ги има насекаде низ Скопје

Ferad Aruc
Жителите на Скопје алармираат на социјалните мрежи дека мигранти се шетаат по улиците во Скопје и дека трајно ќе се населат во главниот град. Овие
ЗАБАВА

Потресно сведоштво: Ја фрлил ќерката со се душек од четвртиот кат, само таа преживеала

admin
Храбриот војник Очевидецот-војник, кој ги вадеше мртвите и ранетите од разурнатиот хотел „Македонија” во центарот на градот, раскажува како еден ден пред катастрофата пристигнала мајка
ЗАБАВА

Нејзината мајка се породи пред Државна болница- Таа е првото новородено бебе по земјотресот во Скопје

admin
Скопје на 26 јули 1963 година загуби многу свој жители, роднини, пријатели, туристи, но доби и нови жители еден од тие жители е и Сузана…
ЗАБАВА

Холандски авион летал над Скопје додека траел земјотресот, ова се првите застражувачки зборови на пилотот

admin
Постои една неверојатна коинциденција. Во мигот на катастрофалниот земјотрес точно во 5,17 часот на 26 јули холандски авион го надлетувал Скопје. Пилотот од воздух гледал
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Туристички автобус изгоре на обиколница во Скопје

Ferad Aruc
Туристички автобус на обиколницата во правец Сарај-Визбегово изгоре во пожар. Според очевидци што разговарале со возачот, причината за пожарот е неисправност на моторот. Во автобусот
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Оги Сектор: “Не можете да не сопрете, тука има многу љубов!

admin
Синоќа во Скопје полицијата повторно упадна во неколку скопски дискотеки, легитимирајќи ги посетителите. Очевидците тврдат дека специјалци со автоматски пушки ги заплашувале присутните, а сопственикот
ЗАБАВА

Нов хит на интернет: Откако вчера не можеше да се влезе во автобус поради дождот, денес граѓаните со нова мака во автобусите (ВИДЕО)

admin
Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено
ЗАБАВА

Хит на социјалните мрежи по невремето во Скопје: „качи се во автобус ако можеш“ (ФОТО)

admin
Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи повторно се појавија фотографии кои ги насмеа сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено по
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Атина и Скопје различно го интерпретираат напишаното

admin
И македонската и грчката страна тврдат дека досега е направен исклучителен напредок во преговорите за решавање на спорот за името, но одложувањето на најавениот телефонски