Tag : Скопје

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

150 граѓани секој месец ќе добиваат социјални пакети со храна во Центар

admin
Со делењето на 150 пакети со храна и прехранбени производи на 150 граѓани од висок социјален ризик, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и претставникот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Асфалтирана улицата меѓу новите згради во Мичурин

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почнува забавата во новогодишната населба „Винтерленд“

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Парни ваљак“ ќе ги забавува скопјани на новогодишната ноќ

admin
На денешното рочиште за „крвавиот четврток“ беа презентирани докази од дополнителната листа на обвинителството. Помеѓу доказите беше и „вибер“ комуникација помеѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Град Скопје засади нов дрворед во Ѓорче Петров

admin
Општина Аеродром во претстојниот период ќе спроведе анкета во основните училишта за да се види дали има интерес меѓу учениците за изучување на италијанскиот како
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Прекин во водоснабдувањето во Капиштец

admin
Пред повеќе од 6 месеци, точно овде на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, излегоа масовно
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Аеродром превенира против насилство помеѓу учениците

admin
Старата градска болница, односно ЈЗУ Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, ќе го намалува бројот на пациенти оти повторно се подготвува за реконструкција.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нов дрворед со 300 дрвја во општина Сарај

admin
Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се обрати на презентацијата на нацрт-студијата за изводливост за Научно-технолошки парк во Скопје. Носител на проектот е
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ е против зголемувањето на цената на паркингот

admin
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната седница на Совет на Град Скопје беше против предлогот за зголемување на цената на
ЗАБАВА

Се чекаше со саати: Скопјани се сеќавате ли на овие телефонски кабини? (ФОТО)

admin
-На времето овде чекав ред за да разговрам со роднините од Неготино, честопати телефонската линија шушкаше и прекинуваше, вели скопјанецот Борис. Вака некогаш изгледаа телфеонските