vesti24.mk

Tag : слабеење

ЗАБАВА

Калкулатор за слабеење: Пресметајте колку вишок килограми имате

admin
Слабеењето е процес во кој треба да вложите премногу труд, но и да се одвикнете од лошите навики. Покрај прилагодената исхрана, важен фактор е физичката
ЗАБАВА

Студот може да ви помогне да ослабнете, еве како

admin
Ниските температури на воздухот можат да го забрзаат согорувањето на калории во организмот, покажуваат експерименти спроведени врз животни. Истражувачите од Универзитетот Калифорнија појаснуваат дека студот
ЗАБАВА

Две состојки за топење масти: Рецептот по кој полуде светот

admin
Доколку имате покачено ниво на маснотии во крвта, ви го препорачуваме овој лек, бидејќи им помогнал на многумина. Потребни состојки: 3 суви смокви 200 милилитри јаболков
ЗАБАВА

Жителите на овој град мора да ослабат 100 тона до 2020 година, а за тоа имаат голема причина

admin
Шпанскиот град Нарон во северозападна Шпанија си зададе себеси голема задача, до почетокот на 2020 година неговите жители мораат да ослабат сто тона. Шунката и
ЗАБАВА

Била предебела за да си игра со детето, па реши да ослабе: Нема да верувате дека ова е истата жена и што успеа да направи (ФОТО)

admin
Во 2012-та година, Кристина Карлос била на плажа кога почувствувала дека не е способна да игра со 8-годишната ќерка Изабела, бидејќи се заморувала. -Бев уништена, бидејќи не
ЗАБАВА

Со ваков појадок ќе ослабете 13 килограми

admin
Ако сакате да го намалите вишокот килограми, не го прескокнувате појадокот. Истражувањата покажуваат дека повеќето луѓе лесно можат да изгубат 13 килограми ако ја одберат