vesti24.mk

Tag : сладолед

ЗАБАВА

Пред умирање посакал нешто: Итната помош веднаш запре за да му ја исполни последната желба

admin
Лекарите од австралиската Итна помош ги освоија симпатиите на светската јавност откако протече приказната дека на маж на смртна постела му ја исполниле желбата и
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Вашиот омилен сладолед открива какви сте во сексот

admin
Психолозите успеале да најдат силна врска меѓу вашиот омилен сладолед и сексот. Ова се нивните заклучоци. Кој е вашиот омилен вкус? Чоколадо Ако го сакате
ЗАБАВА

Десерт на денот: Домашен сладолед од кафе кој мора да го пробате

admin
Сладоледите се нашиот омилен летен десерт, но секогаш се радуваме кога ќе пробаме нешто иновативно, бидејќи веќе имаме навикнато на класичните овошни и чоколадни сладоледи.
ЗАБАВА

Не смеете да замрзнувате веќе одмрзнат сладолед: Прочитајте зошто е опасно тоа и внимавајте во иднина!

admin
Лето е, а кога е топло, нема ништо поубаво од тоа да се разладите со вкусен сладолед. Сепак, и од него демне опасност, особено ако
ЗАБАВА

Колку и да сте љубител на сладолед, ќе се замислите дали да го пробате овој – погледнете од што е!

admin
Слаткарницата Ајс Артисан Ијскрим во Фалкиркук во Шкотска создаде сладолед од мајонез. Сопственикот Кајл Џентлмен изјави дека идејата за овој необичен сладолед дошла од неговата
ЗАБАВА

Тестирајте ја вашата логика: Ќе погодите ли колку чини сладоледот?

admin
Dudás е илустраторот кој стои зад многу такви загатки кои им се омилени на корисниците на социјалните мрежи и постојано ги поттикнува да размислуваат со нешто ново.
ЗАБАВА

Првото пиво со сладолед произведено во Њујорк

admin
Пиварницата „Кептен Лоренс“ од Њујорк го произведе првото пиво со сладолед. Фабриката за пиво во соработка со производителот на сладолед „Карвел“ ја лансираа првата серија
ЗАБАВА

Едно лижавче меѓу сладоледите: Сите се нервираат, а ретко кој може да го најде (ФОТО)

admin
Во новата загатка која ја објавил уметникот Дудолф, од луѓето се бара да го најдат лижавчето кое е сокриено помеѓу изобилието од сладолед. Повеќе од
ЗАБАВА

Десертот по кој “одлепија“ сите: Ова е тајната на црниот сладолед

admin
Црната боја е веројатно единствената боја која досега не беше застапена помеѓу сладоледите. Затоа не е чуден податокот дека слаткарите долго ја криеле  тајната состојка
КУЈНА

Вкусен и здрав десерт за топлите денови

admin
Малината е исклучително богатa со моќни антиоксиданси кои имаат анти-воспалителни дејства, го спречуваат дејството на штетните микроби и ги штитат клетките на телото. Малината содржи