vesti24.mk

Tag : Слаѓана Тасева

МАКЕДОНИЈА

Тасева: Анѓушев ми се закани за објавите за „Фени“, Заев ми се извини во негово име

Ferad Aruc
Вицепремиерот за економски прашања во Владата, Кочо Анѓушев, се заканил со тужба на Слаѓана Тасева, претседателка на „Транспаренси интернешнал – Македонија“, за објавите во кои
МАКЕДОНИЈА

Македонија меѓу најкорумпираните земји, според Индексот на перцепција на корупција

Ferad Aruc
Станува збор за историски пад од 17 места, откако минатата 2017 година Република Македонија паднала за 24 места на Иднексот на перцепцијата на корупција, а