vesti24.mk

Tag : слика

ЗАБАВА

Пронајдено дело на Пикасо украдено од јахтата на богат шеик пред 20 години: Оваа слика е вредна 25 милиони евра

admin
Холандскиот детектив Артур Бранд, кој се занимава со уметнички дела, соопшти дека ја пронашол сликата „Биста на жената“ на прочуениот сликар Пабло Пикасо, којашто пред 20
ЗАБАВА

Какви сте всушност вие? Одговорете што гледате на оваа фотографија и ќе дознаете! (ФОТО)

admin
Дали некогаш сте се запрашале колку и дали сте наивни? Одговорете на ова едноставно прашање и ќе дознаете: Што  гледате прво на сликата? -Лице на
ЗАБАВА

Живеел во најголема беда, поради што и се самоубил: Негова слика синоќа беше продадена за 7 милиони евра (ВИДЕО)

admin
Една од првите уметнички творби на холандскиот сликар Винсент Ван Гог е продадено синоќа во Париз за повеќе од седум милиони евра, соопшти аукциската куќа