vesti24.mk

Tag : Слобода

ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Погледнете реакцијата на човекот кој после 25 години поминати во затвор го прогласија за невин

Ferad Aruc
На 5 октомври 2018 година, во Тексас, САД, Даниел Вилегас беше ослободен откако помина 25 години во затвор, обвинет за двојно убиство. Во видеото, можеме
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Ослободени Милорад Улемек Легија и останатите припадници на ЈСО

admin
Специјалниот суд на Белград со првостепена пресуда ги ослободи од обвинението сите припадници на некогашната единица за специјални операции (ЈСО) на кои им се судеше
МАКЕДОНИЈА

Осудена во „Керозин“, е првата амнестирана затвореничка која излезе на слобода

Ferad Aruc
Мариче Пецова е првата жена осуденичка која во текот на вчерашниот ден го напуштила затворот „Идризово“, откако стапи на сила Законот за амнестија, дознава „Фокус“ од