vesti24.mk

Tag : словенија

ЗАБАВА

Пијани словенечки полицајци и дозволиле на малолетничка да вози „марица“

admin
Тројца словенечки полицајци се суспендирани, бидејќи на малолетната пријателка на едниот од нив и дозволиле да вози полициско комбе, иако таа немала возачка дозвола, а
БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Највисоки плати во регионот има во Словенија, Македонија со најниски плати

Ferad Aruc
Истражување на турската новинска агенција Анадолија за движењето на платите во регионот покажа дека и натаму Македонија е на дното . Највисоки плати има во
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

admin
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена
СВЕТ

Овие земји нема да ги протераат руските дипломати – Тие не ги следат ЕУ и САД

Ferad Aruc
Иако голем број на земји одлучиле поради случајот Скрипал да ги протераат руските дипломати, некои не сакаат тоа да го направат. Бугарската агенција “BGNES”, повикувајќи
БАЛКАН

Еве колку заработуваат претседателите на земјите во регионот

Ferad Aruc
Најголеми примања во однос на просечната плата примаат членови на Претседателството на Босна и Херцеговина. Според последните официјални објавени податоци, најголема месечна плата во регионот
БАЛКАН

Во Словенија кампања за вакцинација

Ferad Aruc
За да спречат повеќегодишен тренд на намалување на вакцинирањето против заразни болести, во Словенија се размислува за зголемување на казните за родители кои избегнуваат или