Tag : Смрт

МАКЕДОНИЈА

ФОТО: 26 годишно момче починало во Кисела Вода додека играло фудбал

admin
Дваесет и шест годишно момче вечерва починало во Кисела Вода додека играло фудбал, објавува а1он. Момчето се пожалило дека му е лошо и паднало на
СВЕТ

Страшни детали за смртта на Авичи: Телото му било покриено со убодни рани

Ivana
Светски познатиот шведски диџеј Авичи, кој беше пронајден мртов на 20 април во Оман, се самоубил, соопшти сајтот ТMZ, цитиран од светските агенции. Музичарот кој
СВЕТ

Ќе умрам ако продолжам со настапи: Авичи се жалел, но менаџерите го терале да работи

Ivana
Шведскиот диџеј Авичи, роден како Тим Берглин, кој почина на 29 годишна возраст во Оман, повеќепати ги предупреил неговите менаџери дека лошиот распоред на неговите
МАКЕДОНИЈА

Приватната болница „Санте плус“ доби забрана за работа по смртта на родилката

Ferad Aruc
Приватната болница „Санте плус“ доби забрана за работа, по смртта на родилката од Кичево. „На  23 јануари од страна на Државниот санитарен и здравствен инспекторат
ЦРНА ХРОНИКА

Смртта ги раздвои: Момче и девојка (20) се забавуваа 4 години, заедно загинаа, ги погребуваат одвоено

admin
Се уште не е утврдено зошто голфот заврши во реката Спреча во местото Казан Вир, кога загинаа Халил Захировиќ (20) и Асмира Самјиќ (20). Несреќата