vesti24.mk

Tag : Смрт

ЗАБАВА

ФОТО: Се облекол како „смрт“ и ги плашел луѓето на плажа, поради корона вирусот

admin
Адвокат од Мајами пронајде начин како да ги предупреди луѓето на социјална дистанца на плажите во Флорида каде што и покрај коронавирусот тие се отвараат....
ЗАБАВА

135 илјади твотови ја умреа кралицата Елизабета втора- веста за нејзината смрт го вознемири светот! (ФОТО)

admin
Јавноста во Велика Британија во изминатите неколку дена беше вознемирена од веста дека кралицата Елизабета втора починала од срцев удар. Кралскиот експерт веднаш ја демантираше...
ЗАБАВА

Забава стана трагедија: Малолетничка вдишала хелиум, се смеела, па починала на лице

admin
Ешли Лонг била весела тинејџерка и одличен студент. Таа сонувала еден ден да биде поморски биолог и да живее на Хаваи, но нејзините соништа беа...
ВЕСТИ

Трагедија: Скопјанка пронајдена мртва во својот дом, познат нејзиниот идентитет

admin
Вчера во 14:52 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом на ул. „8-ми Септември“ од екипа на Итна медицинска помош без видливи...
ЗАБАВА

Имала болки во желудникот, а ја лечеле со парацетамол: Кога сфатиле што е, било предоцна и дојде трагедија

admin
Осумнаесетгодишната тинејџерка Ели Волш почина на операционата маса поради компликации кои се јавиле при отстранување на тумор на желудникот. Иако со години чувствувала болки во...
ЗАБАВА

Девојка почина во када од струен удар- во едната рака го држела мобилниот телефон приклучен во струја , додека во другата…

admin
Русинката Анастасија (20) била пронајдена мртва откако настрадала од струен удар предизвикан од мобилниот полнач, пишува „Сан“. Несреќната девојка ја пронашла нејзината мајка кога се...
ЗАБАВА

Британски биолози jа снимиле бојата на смртта

admin
Научници од британскиот Универзитет на Лондон тврдат дека ја снимиле бојата на смртта, а тоа е сината, објави списанието „Плос бајолоџи”. Раководителот на проектот, проф. Дејвид...
ЗАБАВА

Човекот може да почине од самото губење волја за живот

admin
Според едно ново истражување на Универзитетот од Портсмут, човекот може да почине и од самото губење волја за живот, појава позната како „болест на откажување“...
ЗАБАВА

Научете нешто на нејзината трагедија: Млада девојка почина од струен удар откако полначот и паднал во када

admin
Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар  додека се капела, пишува британски „Сан“. Ирина настрадала откако нејзиниот полнач за iPhone паднал во водата. 15-годишното девојче било...
ЗАБАВА

Истражување: Луѓето и по смртта можат да слушаат

admin
Ново истражување на Медицинската школа при Универзитетот „Стоуни Брук“ во Њујорк, посочува дека луѓето и по својата смрт можат да слушаат, на пример, како докторот...
ЗАБАВА

Обвинет за сексуален напад ја лажирал својата смрт за да избегне затвор

admin
Рајан Меганак, рибар од Алјаска обвинет за сексуален напад врз неподвижна жена, ја лажирал својата смрт за да ја избегне затворската казна, но сепак ќе...