vesti24.mk

Tag : снег

ВЕСТИ

Еве каде попладнево наврна најмногу дожд- тоа што го најавува УХМР за утре е јасен доказ дека во март може да се очекува сѐ!

admin
Во изминатите девет часа најмногу дожд, 29 литри на метар квадратен, наврнале во Демир Капија, а најмалку, еден литар, во Битола. Како што информира УХМР,...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Студено време со силен ветер, дожд и снег – Утре обилни снежни врнежи

admin
Времето ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен...
ВЕСТИ

СНЕГОТ НЕПРЕСТАНАТО ПАЃА: Еве каде попладнево има вистинска зимска идила (ФОТО)

admin
Врнежи од слаб снег денеска има на Попова Шапка, во Крушево и на планинскиот превој Буково, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Сончев ден, вечер и утре дожд и снег – од недела нов пораст на температурите

admin
Времето во Република Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од попладне облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се движи од минус...
ВЕСТИ

ВЕЧЕРВА СНЕГ НЕПРЕКИНАТО ВРНЕ НА ОВИЕ МЕСТА- магла на Стража и на патниот правец Штип – Неготино

admin
Намалена видливост поради појава на магла од 50  до 70 метри има на планинскиот превој Стража и од 70 до 80 метри на патниот правец...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Маврово утринава со најмногу снег, а еве како вееше синоќа

admin
УХМР информираше дека утринава најстудено е во Маврово, каде се измерени -9 степени целзиусови, а таму има и највисока снежна покривка од 41 сантиметар. Снежна...
ВЕСТИ

Над 30 сантиметри снег во Маврово и Пожаране

admin
Во поголемиот дел од земјава изутринава врне снег, кој е поинтензивен на југозападот. Најмногу снег ноќеска наврна во Пожаране каде што е формирана снежна покривка...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Облачно време со врнежи од снег

admin
Времето во земјава претпладне променливо облачно со локални врнежи кои ќе бидат претежно од снег со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СНЕГ НИЗ МАКЕДОНИЈА- еве каде вечерва врне најмногу!

admin
Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка, во Крушево, Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато...
ВЕСТИ

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

admin
Сообраќајот на државните патишта низ земјава се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува во Крушево и на планинските премини Ѓавато и Плетвар....
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Вечерва ќе се исполни предвидувањето на метеоролозите: Еве каде е предвидено да врне снег! (ФОТО)

admin
Метеоролозите за вечерва најавуваат дожд на пониските места низ земјава, но исто така и снег на повисоките планини ширум Македонија. Во овие моменти дожд врне...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Облечете се потопло, доаѓа зима: Од утре многу студено време, од вторник снег

admin
Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Во понеделник ќе има променлива...