vesti24.mk

Tag : совети

ЗАБАВА

Совршениот одговор на ова прашањето сите домаќинки треба да го знаат: „Со што се занимавате“?

admin
Момо Капор е еден од најпознатите српски писатели и сликари. Во една од неговите приказни, тој им се обратил на жените кои не одат на...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Ставете лимон во собата во која спиете: Кога ќе дознаете како помага, веднаш ќе го направите тоа

admin
Познато е дека лимонот е богат со витамин Ц и како таков е многу добар за вашето здравје. Се додава во чај или се пие како...
ЗАБАВА

Три важни љубовни лекции кои мора да ги знаете ако сакате да бидете среќни

admin
За да престанете да донесувате лоши одлуки и да правите грешки кои ве чинат, прочитајте ги следните лекции. Никогаш не велете „да” доколку нешто не...
ЗАБАВА

Мажи, важно е да знаете: Кои се симптомите за рак на тестиси и како сами да си направите преглед?

admin
Како и за сите болести, така и за ракот на тестиси, важно е рано дијагностицирање за успешно лекување на болеста. Бројни истражувања покажале дека ракот...
ЗАБАВА

Совети: Дознајте како да имате мирен и квалитетен сон без кошмари

admin
Мирен и квалитетен сон е предуслов за добро расположение и непречено извршување на секојдневните работи. А пак, лошиот сон и кошмарите можат да го уништат...
ЗАБАВА

Мора да знаете што треба да јадете ако работите во канцеларија: Последиците од седењето ублажете ги со оваа храна

admin
Ако вашата работа е канцелариска тогаш веројатно минувате многу време во седење. Тоа можеби на прв поглед не изгледа штетно, но долгото седење е поврзано...
ЗАБАВА

Со овој проблем се соочуваат многу жени после пораѓање: Овие совети можат да ви помогнат!

admin
Опаѓањето на косата по породувањето е еден од најчестите естетски, но и здравствени проблеми со кои се соочуваат жените. Оваа појава ја забележале 40-50% од...
ЗАБАВА

Ако мислите дека животот ви е тежок и сте уморни, оваа поучна приказна мора да ја прочитате

admin
Оваа приказна ќе го промени вашиот начин на размислување, вреди да се прочита. Еднаш една млада жена отишла кај својата баба и се пожалила дека...
ЗАБАВА

Овие грешки многумина ги прават, а можат да ве чинат здравје!

admin
Речиси секоја личност која има пристап до интернет барем еднаш симптомите на некоја болест ги побарала на Гугл. Како последица на тоа најчесто се појавува...
ЗАБАВА

Вашите раце се крути и црвени? Еве неколку начини со кои можете да ја одржувате кожата здрава, особено во зима

admin
Кожата на рацете има потреба да се заштита од често миење и ниски температури, а најважно е да се зајакне кожната бариера што ги штити...