vesti24.mk

Tag : СОК

ЗАБАВА

Што ќе се случи во вашето тело ако месец дена пиете по една чаша СОК ОД ТИКВА, на празен стомак?

admin
Тиквата е многу корисна во која било форма, а една чаша сок ќе биде доволна за внесување на големо количество витамини во организмот. Нутриционистите предлагаат...
ЗАБАВА

Една чаша на ден од овој ефтин сок го опоравува црниот дроб: Ги чисти отровите, ги зајакнува крвните садови и ги штити белите дробови од болести

admin
Сокот од црвена зелка е исклучително здрав за црниот дроб, а помага и при неколку други здравствени проблеми. Црвената зелка е одлична храна за здравјето,...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Го нарекуваат “течна магија“: Еве зошто сокот од целер е вистински избор

admin
Сокот од целер е несомнено еден од најголемите трендови кога исхранатa e во прашање. Многумина велат дека чистиот сок е како ”течна магија” и дека...
ЗАБАВА

Сокот од цвекло треба да го пиете почесто, има 8 причини за тоа!

admin
Цвеклото е исклучително здрав зеленчук, но поради вкусот многумина го избегнуваат. Ви претставуваме неколку важни причини поради кои сокот од цвекло е толку здрав и...
ЗАБАВА

Мислите дека диеталните газирани пијалоци се добро решение? ГРЕШИТЕ!

admin
Можеби мислевте дека со изборот на диетални газирани пијалоци наместо оние повкусните ќе направите многу за вашето здравје, но експертите велат дека грешите. Повеќето истражувања...
ЗАБАВА

Домашен сок од тиква, зајакнува и помага! Лесно се спрема, штити од многу болести!

admin
Сокот од тиква како лек содржи моќни антиоксиданси, кои го намалуваат ризикот од развој на срцеви заболувања и мозочен удар. Присуството на пектин и фитостероли...
ЗАБАВА

Овој рецепт го бара секоја жена: Направете си сок кој ги топи калориите

admin
Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Овој сок го подобрува расположението и здравјето, еве како да си го направите

admin
Овој природен сок делува против уморот, лошото расположение и здравјето подобро и од некои лекови. Потребни состојки за четири чаши: 4 шолји ладна вода 2...
ЗАБАВА

Овој сок е најдобар за вашите деца, еве зошто треба да го пијат

admin
Овошјата и природните овошни сокови се еден од клучните извори на хранливи состојки, а оваа листа без сомневање е предводена од јаболкото како овошје што...
ЗАБАВА

Овој сок ги топи вишокот калории: Напревете си го веднаш, резултатите ќе ве воодушеват

admin
Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно...
ЗАБАВА

Го “убиваат“ апетитот, а многу се вкусни: Ќе намалите килограми со овие сокови

admin
Кога сакаме да симнеме килограми, важно е да ја врамнотежиме исхраната, да внесуваме доволно хранливи состојки, витамини и минерали, а во тоа може да ви...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Сите ги пиеме овие сокови, а многу се штетни за здравјето

admin
Овошните сокови кои содржат додаден шеќер во големи количини се опасни за срцето и значително го зголемуваат ризикот од други заболувања, тврди една американска студија....