vesti24.mk

Tag : солна киселина

ЗАБАВА

Нејзиниот татко сакал син, па ја полеал со киселина како бебе: Вака денес изгледа животот на оваа несреќна девојка (ФОТО)

admin
Живее во Мумбај, во западна Индија, каде собира средства за реконструктивна хирургија и води Фондација за жртви од напад на киселина, која досега посредувала во
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

ШОК! Го испрскала сопругот со солна киселина по лицето

admin
Жена на возраст од 43 години, жителка на кичевското село Брждани, доби кривична пријава од полицијата бидејќи со солна киселина го испрскала по лице својот