vesti24.mk

Tag : сообраќајка

ВЕСТИ

Ужасна сообраќајка во Скопје: Црно „Ауди“ се судри со возило на Брза помош

admin
Автомобил од марката „Ауди“ со скопски регистарски таблички се судри со возило на Брзата помош во близина на тутунскиот комбинат „Империјал тобако“. Во сообраќајката повредена
ЗАБАВА

Полицајци плачат: Навидум се случила трагедија, а всушност сите се смеат кога ќе ги видат “жртвите“

admin
Група на полицајци од Лексингтон, Кентаки „заплакаа“ кога пристигнаа на местото на несреќата. На тамошниот автопат се запали камион со крофни. Веднаш откако веста беше
ЗАБАВА

Најбизарната сообраќајка го подели интернетот: Кој е крив за овој судир? (ВИДЕО)

admin
Некои луѓе тврдат дека возењето е привилегија, а не право. Ако е тоа вистина, тогаш на овие двајца возачи во Перт во Австралија, таа привилегија
ЗАБАВА

Ја избегна смртта за влакно: Комбе потполно смачкано во судир, а на возачот не му беше ништо (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

admin
Возач на смачкано комбе може само на Бог да му се заблагодари што преживеа и помина без повреди. Според видеото само тоа му го спаси
ВЕСТИ СВЕТ

Во несреќа кај Болоња загинаа две лица, 60 повредени

Ferad Aruc
Несреќата се случи кога неколку автомобили учествуваа во судирот со камион кој превезуваше запаливи материи, што резултираше со силна експлозија. Силната експлозија на авопатот во
ЗАБАВА

Автомобил со полна брзина се заби во бензинска пумпа: Момент по силниот удар се случи вистинско чудо (ВИДЕО)

admin
Во Мисисипи надзорните камери на една бензинска станица снимија катастрофална несреќа која за среќа не однесе ниту еден живот. Снимката од местото Фловуд покажува како
МАКЕДОНИЈА

Пијан возач предизвика хаос Штип: Удрил во тезга и во две паркирани возила, па предизвикал тепачка, полицијата морала да пука

admin
Во текот на вчерашниот ден во 19:00 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Мирче Ацев“ и  улицата „Вита Поп Јорданова“ во Штип, по
МАКЕДОНИЈА

Дете потешко повредено од удар со автомобил во Скопје

admin
Единаесетгодишно дете е потешко повредено, откако било удрено од автомобил во Скопје. Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 13:30 часот било пријавено дека
ЦРНА ХРОНИКА

Тригодишно дете тешко повредено во сообраќајка во Тетово

Ivana
На локалниот пат с.Требош-с.Џепчиште, тетовско, вчера околу 17:50 часот во близина на пругата се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски
ЦРНА ХРОНИКА

(ФОТО) Тешка сообраќајка на Првомајска: Автомобил удри во моторџија

Ivana
Попладнево се случи нова сообраќајна несреќа во која автомобил удри во моторџија. Несреќата се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во Пинтија, а сообраќајот привремено е
Uncategorized

Македонец предизвикал трагедија во Италија: Тој и уште пет лица загинале (ФОТО)

Ferad Aruc
Камионџија од Македонија, иселеник кој живее во регионот Пијемонт во Италија, предизвикал сообраќајна несреќа во која загинал тој и уште пет други лица, меѓу кои
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тешка несреќа во новогодишната ноќ: Две момчиња се борат за живот на скопската Клиника

Ferad Aruc
На 01.01.2018 година околу 03.30 часот на ул.„Алексо Демниевски“, Т.Т (33) од Велес изгубил контрола над патничко моторно возило “Фиат Пунто“ со велешки регистарски ознаки