vesti24.mk

Tag : сообраќајна контрола

ВЕСТИ

Полицијата казни 132 возачи во Скопје

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
ВЕСТИ

Полицијата казни 175 возачи за брзо возење

admin
Во текот на вчерашниот ден (24.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат...
ВЕСТИ

МВР: 103 сакционирани возачи во населба Ченто

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територијатата на населба Ченто изречени...
ВЕСТИ

МВР: 182 казнети возачи во Скопје

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -Само на територијата на град Скопје...
ВЕСТИ

Полицијата денеска во Скопје казни 7 мотоциклисти – одземени се два мотори

admin
Полициски службеници од СВР Скопје денеска (06.02.2021) спроведоа акциска контрола за санкционирање на прекршоци што ги прават мотоциклистите. Санкционирани се седум мотоциклисти, а одземени се...
ВЕСТИ

Внимавајте со брзината – полицијата казни 257 возачи на овој автопат за брзо возење!

admin
Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на 02,03, 04 и 05 февруари спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возењето со поголема брзина од дозволената...
ВЕСТИ

Казнети 207 возачи во Скопје

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -Само на територијата на град Скопје...
ВЕСТИ

МВР казни 509 возачи во Скопје: 75 за пречекорена брзина, 66 технички неисправни возила

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територијата на град Скопје во...