vesti24.mk

Tag : сообраќајна несреќа

ВЕСТИ

Хаос на автопатот и долги колони возила: Четворица повредени во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

admin
Во сообрќајна несреќа што се случи во 10:40 часот на патот Струмица – Валандово пред селото Костурино повредени се четири лица кои се пренесени во
ВЕСТИ

Верижен судир кај Граничниот Богородица- Се искршија пет возила

admin
Пет возила се искршиле во верижен судир кој се случил попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“. Нема
ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа попладнево ја потресе Македонија- Еден загинат, четворица повредени по судар на два автомобили

admin
Околу 12:40 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селото Тополчани се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Опел астра“ и ПМВ „Цитроен Берлинго“, управувано
ВЕСТИ

Повредени две лица: Сообраќајка на патот Струмица- Ново Село

admin
Вчера во 16:30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-с.Ново Село, поточно кај с.Дабиле се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода Фабиа“
ВЕСТИ

Еден загинат на лице место и 10 повредени – Детали за трагедијата во Македонија

admin
Во моментот на несреќата 15 патници биле во автобусот кој се движел во правец кон Штип. Неофицијално автобусот имал кратовски регистарски таблички, а патниците оделе
ВЕСТИ

ФОТО: Верижен судир на Гологанов, возете внимателно

admin
На социјалните мрежи се споделува информација за сообраќајна несреќа, во која според објавата учествувале повеќе возила. -ВНИМАТЕЛНО на ул. М. Т. Гологанов, верижен судар! Сообраќајот
ВЕСТИ

ФОТО: Тешка сообраќајка попладнево кај Охрид – едно лице повредено

admin
Тешка сообраќајка се случи денеска, после аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта, објави Фактор. Според фотографиите кои што ги доби редакцијата на Фактор и според информациите
ВЕСТИ

Тешко повреден малолетник од битолско- еве ги деталите

admin
Вчера во 16.15 часот на улица „Гоце Делчев“ во битолското село Кравари, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи гец“ со грчки национални ознаки,
ВЕСТИ

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка

admin
Патниот правец Куманово – Крива Паланка е во прекин, поради случена сообраќајна незгода, соопштија од АМСМ. „Во 13:00 часот, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот на