vesti24.mk

Tag : Сообраќај

ВЕСТИ

Сообраќајот по влажни коловози, можни одрони низ котлините и клисурите

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од
ЗАБАВА

Мотоциклист го запре сообраќајот среде голем метеж: Причината ќе ви го освои срцето (ВИДЕО)

admin
Додека поголемиот дел од возачите брзаат кон работното место или домот, не гледајќи што се случува околу нив, еден мотоциклист забележал маче како исплашено лута
ВЕСТИ СВЕТ

Кога во Канада застанува школски автобус – „замрзнува“ цел сообраќај

Ferad Aruc
Кога во Канада застанува астанува автобус за да ги остави децата и цел сообраќај замрзнува. Никој не ни дише додека не се тргнат децата од
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп- овој знак денес треба да е внимателен во сообраќајот

admin
Овен Делувате амбициозно и непрекинато смислувате нови деловни решенија. Меѓутоа, вашиот успех зависи од нечие влијание. Нема причина да се однесувате наметливо во друштво на
МАКЕДОНИЈА

Прекин во сообраќајот на два патни правци во Македонија

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo влажни коловози, информираат утрово од АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е