vesti24.mk

Tag : сос

ЗАБАВА

ФОТО: Мажи спасени од мал остров откако напишале СОС во песокот

admin
Ид мал остров на Пацификот спасени се тројца мажи откако напишале на песокот огромен знак СОС кој бил забележан од воздух. Тие се воделе за...
ЗАБАВА

Знаете ли кое е традиционалното јадење на Грузија? – Пробајте го рецептов и нема да зажалите

admin
Ова е традиционално грузиско јадење кое може да се јаде и следниот ден. Освен тоа, сега е сезоната на доматите и штета е да не...
ЗАБАВА

Сос кој одлично оди со пржена риба или тиквички

admin
Потребно е:8 чешниња лук250 гр лебни трошки120 мл маслиново масло70 мл вински оцет1 лажиче солореви, по желба Подготовка:– Истолчете го лукот и измешајте го со лебните трошки и солта. –...
ЗАБАВА

Одлична идеја за утрешниот ручек: Сос со печурки и вино за кременадли

admin
Вкусен сос со печурки за месо. СОСОТЈКИ: 300 гр. шампиеони 1 чаша бело вино 4 лажици брашно 4-5 лажици маргарин индиско оревче, сол и црвен...