vesti24.mk

Tag : Софија

ЗАБАВА

Ова име е најпопуларно во светот: Го има и во Македонија, а еве какво е неговото значење

admin
Најпопуларното име за девојче во светот е Софија. Токму ова име е најчесто во осум од 49 земји во светот. Мексико, Русија, Италија, Швајцарија, Естонија,
ВЕСТИ СВЕТ

Родители бегале со 6 месечното бебе, но огнената стихија го уби, додека друго семејство ги препозна своите ќерки на видео снимка, цела земја е во потрага по близначките

Ferad Aruc
Според последните официјални информации од Грција во пожарите настрадале 80 лица, а помеѓу нив животот го изгуби и 6 месечно бебе. Поради незапаметените пожари околу
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов кон новинарите: Не шпекулирајте дека јас сум причина за дестабилизација

admin
Претседателот Ѓорге Иванов негира дека ги избркал премиерот Заев и министерот Димитров од неговиот кабинет. На прес конференција по средбата со бугарскиот претседател Радев, Иванов
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Борисов нема да се сретне со Иванов, се однесувал арогантно во спорот за името со Грција

admin
Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја откажал средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, која е планирана за утре, објави бугарски „24 часа“. Иванов, кој веќе се
МАКЕДОНИЈА

Ковачев: Писмото од МПЦ-ОА е позитивен чекор што треба да се прифати

admin
Писмото од Македонската православна црква до Бугарската патријаршија е исклучително позитивен чекор што треба да се прифати, смета Андреј Ковачев, бугарскиот европратеник од редовите на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Заев трет ден не кажува што договорил во Софија

admin
„Заев трет ден молчи и бега од одговор, одбивајќи да ѝ каже на македонската јавност што точно договорил во Софија. Заев има обврска за транспарентно