Tag : Социјални мрежи

ЗАБАВА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Оваа девојка им објави војна на совршените фотографии на социјалните мрежи

admin
Нереалните стандарди за совршенство предизвикуваат стрес кај многу луѓе, бидејќи се плашат дека можеби не се доволно добри и дека нема да соберат доволно лајкови
ЗАБАВА

Кој најмногу се богати и колку вреди еден пост на Инстаграм?

admin
Разбирајќи го огромниот потенција во онлајн сферата, маркетингот одамна се пресели на социјалните мрежи. Луѓето кои имаат голем број следбеници „вредат многу пари“. Но, кои
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Како се однесуваат хороскопските знаци на Фејсбук?

admin
Фејсбук е една од најпопуларните социјални мрежи, која е погодна за откривање на некои карактеристики на луѓето кои се членови. Затоа нека не ве чуди
ЗАБАВА

Нов бизарен тренд кружи на интернет: Ова може да биде опасно за вашите деца (ФОТО)

admin
Нов бизарен предизвик се појави на интернет, а се вика „Дезедоранс предизвик“, а подразбира прскање на овој миризлив спреј што е подолго можно на едно
ЖИВОТ

(ФОТО) Зошто вашите фотографии не се гламорузни на Инстаграм? Проблемот е во вас!

Ivana
Животот на влијателните инстаграмџики ни изгледа гламурозно, но голем труд е вложен во нивните постови за финално да изгледаат совршено. Една од повлијателните на оваа
СВЕТ

Наскоро Фејсбук ќе ви открива кои ваши пријатели споделуваат лажни вести

Ferad Aruc
Фејсбук оваа седмица ќе направи апдејт со кој ќе воведе дополнителни алатки во борбата против лажните вести. Иако на прв поглед се чини дека апдејтот
ЗАБАВА

Сè повеќе жени го практикуваат новиот тренд, место долна облека носат налепници на градите

Ferad Aruc
Трендот кој славните започнаа да го шират, односно поставуваат на телата налепници со пцовки е истиот тренд кој би го користеле пејачките од почетокот до
ЗАБАВА

(фото) Кој ѝ направи криви ѕидови на Мелита!

Ferad Aruc
Дека водителката е згодна и изгледа одлично за годините не е спорно. Но нејзините фотографии со кои го преплавува фејсбук се повеќе од спорни. Поглем
МАКЕДОНИЈА

Внимавајте што пишувате на социјалните мрежи: Фотографиите и постовите може да се користат на суд

Ferad Aruc
Внимавајте со објавите на „фејсбук“, „твитер“ и другите социјални мрежи, бидејќи сликите и постовите можат да се користат во сите постапки пред судовите на Република
ЗАБАВА

Станија спие по танга, а се шета без гаќички: Нови фотографии од неа предизвикаа бура на социјалните мрежи

Ferad Aruc
Српската старлета Станија Добреевиќ знае како да го привлече вниманието на социјалните мрежи. Таа постојано е активна и често пати знае да ги почасти своите
ЗАБАВА

Нов тренд во социјалните мрежи: Медицински сестри покажуваат што прават за време на пауза во болница

Ferad Aruc
Една од многубројните фантазии на мажите е да имаат сексуален однос со сексапилна докторка или медицинска сестра, која под униформата носи провокативна долна облека, а
Uncategorized

Пејачката стави крај на гласините: Направив зафат кој го препорачувам на сите

Ferad Aruc
Поп пејачката Кејти Пери ги негираше гласините кои кружеа одреден период за тоа дека ставила импланти во своите гради. Сепак, таа открила дека направила еден