vesti24.mk

Tag : спасовден

ЗАБАВА

Денеска е голем празник: Спасовден – Вознесение Христово, ова се обичаите

admin
Празникот на Христовото вознесение – Спасовден спаѓа во големите христијански празници, се празнува 40 дена по Велигден и секогаш е во четврток. Четириесет дена по...
ВЕСТИ

ИДНАТА НЕДЕЛА Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: 40 дена по Велигден, 10 дена пред Духови- ова не го правете на Спасовден!

admin
Православните верници идната недела на 10 јуни (четврток) го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и...
ЗАБАВА

40 дена по Велигден, 10 дена пред Духови- ова не го правете на Спасовден

admin
Православните верници денеска го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е во четврток. За...
ЗАБАВА

Денеска е Спасовден: Ова е забрането- жени внимавајте на вашите мажи и деца

admin
Православните верници денеска  на 17 мај го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е...