vesti24.mk

Tag : СП 2018

ЗАБАВА

Хрватска компанија удри по организаторите на СП- Откако ја оставија да накисне Колинда на Путин му испратија чадори од нивниот бренд

admin
Финалето помеѓу Франција и Хрватска на Светското првенство во Русија се уште е топ тема во сите светски медиуми. Според некој истражувања Хрватската претседателка овие
ЗАБАВА

„Хрватската претседателка го возеше автобусот со фудбалерите“- Цела Африка лудува по Колинда која стана планетарен хит на СП (ФОТО)

admin
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ овие денови е вистинска планетарна ѕвезда, а сето тоа се должи на хрватската репрезентација која постигна голем успех на СП
ЗАБАВА

Мистеријата откриена- еве зошто Путин прв доби чадор на СП, додека Колинда и Макрон останаа накиснати на дождот (ФОТО)

admin
По победата на Франција во неделното финале на СП, речиси најголемото внимание при доделувањето на пехарот, наместо фудбалерите го привлекоа претседателите на Русија, Хрватска и
ЗАБАВА

Едвај спаси жива глава: Среќниот фотограф врз кои скокнаа хрватските фудбалери направи историски фотографии, но доби и бакнеж (ФОТО)

admin
Откако Марио Манџукиќ на крајот од првото продолжение го постигна победничкиот гол за Хрватска против Англија „коцкестите“ се занесоа па голот го прославија на најлуд
ЗАБАВА

Сибирскиот тигар предвиде дека Хрватска ќе игра во финалето (ВИДЕО)

admin
Познатиот сибирскиот тигар од Зоолошката во Краснојарск предвиде- Хрватска ќе ја победи Англија и ќе игра во финалето на Светското првенство во фудбал. извор:курир.мк
ЗАБАВА

Урнебесно: Англичанец се јави на хот-лајн, па ја почести девојката со „нешто лудо“ во екот на СП (ВИДЕО)

admin
На селекцијата на Англија одлично и оди на Светското првенство во Русија каде момците на Герет Саутгејт се во полуфиналето каде ќе се соочат со
ЗАБАВА

Тоа го можат само „лудите“ Хрвати- го фрли каучот од прозор по пласманот во полуфиналето на СП (ВИДЕО)

admin
Синоќа цела Хрватска беше во тотална еуфорија, откако нивната репрезентација успеа да се пласира во полуфиналето на Светското првенство по победата на пенали против домаќинот
ЗАБАВА

Ја прекинаа свадбата, а по победата го „запалија“ ресторанот- Ова е најлудата хрватска свадба за време на СП (ВИДЕО)

admin
Хрватската репрезентација и донесе голема радост на Хрватска, но и на Балканот вчера откако ја совлада Русија и се пласираше во полуфиналето на СП. Овие
ЗАБАВА

Маријан се жени во сабота, а има карти и за Мундијалот – Еве какво решение смисли

admin
За време на Светското првенство луѓето се подготвени да направат многу работи за да отидат на натпревар. Се даваат откази, се земаат лажни боледувања, се
ЗАБАВА

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Англичанец ја прослави победата сам во бар полн Колумбијци (ВИДЕО)

admin
Англичанец се најде сам во кафуле полно Колумбијци во моментот кога репрезентацијата на Англија ја победи Колумбија во осмина-финалето од Светското фудбалско првенство. Откако пеналите одлучија дека
ЗАБАВА

Голем мотив за Хрватите: Ако фудбалерите го освојат Мундијалот Белинда ќе свири гола на клавијатури (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Хрватската клавијатуристка Белинда Бедековиќ вети дека ќе се свири клавијатури гола ако Хрватска стане светски шампион во фудбал. Белинда истакна дека на себе ќе ги
ЗАБАВА

Глетка која ќе ви го скрши срцето: Погледнете како 3 годишниот Лукас го прослави голот на Нејмар (ФОТО)

admin
Фудбалерите на Бразил изборија пласман во четвртфиналето од Светското првенство во Русија, откако ја совладаа селекцијата на Мексико. Големиот триумф се славеше ширум Бразил. Голем