Tag : србија

АВТОМОБИЛИ

Револтиран купувач во Србија шири антиреклама против Мерцедес

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појавија фотографии од изреволтиран купувач на автомобил во Србија. Тој купил Мерцедес, но, според него, прерано се расипале некои делови на
БАЛКАН ВЕСТИ СВЕТ

Вучиќ: Србија има три цели на Косово

Ferad Aruc
Српскиот претседател, Александар Вучиќ рече дека главните цели на Белград на Косово се зачувување на мирот и стабилноста, заштитата на државните интереси и осигурувањата на
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ИВИЦА ДАЧИЌ: Македонците биле лицемери, ја отвориле Пандорината кутија па сега кога мечката играла во нашиот двор сме негирале!

Ferad Aruc
„Тие лицемери, кои тврдат дека денес не може да има промени на границите, треба да се засрамат“ – тоа го изјави српскиот министер за надворешни
БАЛКАН ВЕСТИ

Литванија ѝ стави рампа на Србија во ЕУ поради врските со Москва

Ferad Aruc
Литванија го блокирала отворањето на Поглавјето 31 кое се однесува на надворешната, безбедносната и одбранбената политика на Србија. Вилнус е незадоволен поради тесните врски на
БАЛКАН ВЕСТИ

Вучиќ предлага поделба на Косово и размена на територии?

Ferad Aruc
Српскиот претседател ја отвора можноста за нов договор со соседно Косово, кое се отцепи од Србија пред 10 години, кој овојпат би ја вклучувал и
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Ослободени Милорад Улемек Легија и останатите припадници на ЈСО

admin
Специјалниот суд на Белград со првостепена пресуда ги ослободи од обвинението сите припадници на некогашната единица за специјални операции (ЈСО) на кои им се судеше
ЗАБАВА

Најубавата полицајка во регионот: Лидија ги залуди мажите со фотографиите од плажа на Инстаграм (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Атрактивната полицајка од Србија, Лидија Такач преку ноќ стана ѕвезда на социјалните мрежи кога во медиумите беше наречена најубавата полицајка во Србија, а ние ќе
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Голема дебата во ЕУ за Западниот Балкан

admin
Австрискиот канцелар Себастијан Курц се приклучи кон дебатата про и контра одредување датум за преговори за членство во ЕУ со двете балкански земји. Франција и
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Џафери за обвинувањата од Шешељ дека е терорист: Немам потреба да одговарам никому

admin
Немам потреба да одговарам никому, јас не сум тука на повик од политичка партија туку во официјална посета од народниот парламент, изјави Талат Џафери во
БАЛКАН

Со денови го славеле освоениот автомобил на наградна игра со фискални, а на крајот ја дознале вистина

Ferad Aruc
Возач на автобус од Пријепоље, Србија, Златко Несторовиќ (40), доживеал едно од најнепријатни искуства во својот живот со наградната игра „Земи ја сметката и победи“.
МАКЕДОНИЈА

Ова се тинејџерите хакери од Србија: Беше полуден по компјутери, но не ни помислувавме дека…

Ferad Aruc
Двајцата српски државјани, 19-годишниот Јован М. од Прокупље и 21-годишниот Вукашин Д. од Рума, биле уапсени под сомнение дека биле администратори на сервисот “Webstresser”. Во
БАЛКАН

Сообраќајната полиција од денес почнува со казнување за овој престап!

Ferad Aruc
Доколу се решите да патувате за првомајските празници во соседна Србија, треба да бидете внимателни. Имено тамошната сообраќајна полиција во петок ќе почне да ги
БАЛКАН

Ако возите низ Србија внимавајте, воведени се високи казни

Ferad Aruc
Србија воведе драстични казни за возачите и нови правила по кои секое непридржување до прописите може навистина многу скапо да ве чини. Според српската полиција