vesti24.mk

Tag : срцев удар

ЗАБАВА

Нов начин на лекување срцев удар: Доброволци ќе тестираат фластер за зацелување

admin
Врз група доброволци, наскоро ќе започне тестирање на нов вид природно зацелување на срце, кое што се одвива со помош на матични клетки, по настанат...
ВЕСТИ

Спасувачка драма на Шар Планина: Планинар со полициски хеликоптер итно пренесен на клиника

admin
Планинар со симптоми на срцев удар со полициски хеликоптeр пренесен од Шар Планина на скопските клиники Планинар кој наверојатно доживеал срцев удар додека се движел...
Uncategorized

Виното го намалува ризикот од срцев удар!

admin
Многу студии потврдиле дека умерено конзумирање на вино значајно ја намалува смртноста од кардиоваскуларните заболувања. За благотворното дејство на виното знаел уште и Хипократ, кој...