vesti24.mk

Tag : статуа

ЗАБАВА

Го пипкаат неговиот полов орган за среќа, а некои отидоа и предалеку со понудите: Фановите опседнати со Кристијано Роналдо (ФОТО)

admin
Статуата на Кристијано Роналдо поставена во неговиот роден град Фунчал во 2014 година е прилично голем мамец за туристите. Многу фанови застануваат да се фотографираат
Uncategorized

Пронајдена статуата на Буда која беше украдена од еден храм во Индија

admin
Дирекцијата за борба против криминал на Делхи соопшти дека уапсиле две лица кои се обвинуваат за продажба на статуатаç Пронајдена статуата на Буда стара 900