vesti24.mk

Tag : стојан андов

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црвенковски и Фрчкоски сакале да го тргнат Глигоров од политиката, Андов открива детали во книгата „Пред атентатот и по него“ (Видео)

Ferad Aruc
Стојане, вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа Бранко Црвенковски, Тито Петковски, Благоја Ханџиски, Фрчкоски и Јане Миноски. Тие мои гости зборуваа мирно како...
Uncategorized

Љубиша Георгиевски: Изборот на Талат Џафери е нелегитимен

admin
Оценувајќи ја како една голема пародија, поранешниот собраниски спикер Љубиша Георгиевски во изјава за Дневник вели дека  изборот на Џафери е прекршување на сите деловници...