vesti24.mk

Tag : Струга

ВЕСТИ

Директорот на струшката болница и вработените “ја победија“ короната, на работа без маски

admin
Директорот на болницата во Струга, Арменд Арслани, кој е и поранешен заменик-министер за здравство, покажува голема недоговорност на работното место. Тој е доктор по општа...
ВЕСТИ

Детали за убиството во Струга: Ја избодел сопругата во стан на пријатели, па се обидел да се самоубие

admin
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга синоќа изврши увид во стан во Струга каде беше лишена од живот жена на возраст од 34...
ВЕСТИ

Битола и Охрид добија сериозна конкуренција: Елката во Струга е на кружен тек,а на врвот наместо ѕвезда, бандера и Неготино е во игра! (ФОТО)

admin
Реакциите во јавноста речиси никако да престанат поради тоа што власта без срам и перде им го нуди на граѓаните. Речиси два дена Охрид и...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ од Струга со апел до власта: Решете го проблемот со депонија, стружани не заслужуваат да дишат загаден воздух

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест и во Струга под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“ и ја посочија дивата депонија која е еден...
ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ НА ПЛАЖА: Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

admin
Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на...
МАКЕДОНИЈА

Луксузната лимузина на струшкиот градоначалник сеуште ја бранува јавноста

Ferad Aruc
музината која струшкиот градоначалник  ја нарача пред некој ден сеуште ја дрма јавноста. Иако негираше дека  е ултрамодерна и скапа, автомобилските салони кои ги исконтактиравме...
МАКЕДОНИЈА

Села во Струга најави големи протести

Ferad Aruc
Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, се заблагодари на граѓаните на Струга за поддршката што му ја дадоа на локалните избори, особено на иселениците. Тој...
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува...