vesti24.mk

Tag : Суд

ЗАБАВА

Поради досада на работа ја тужел фирмата, добил оштета од 40.000 евра

admin
Додека феноменот на согорување го зафати светот, во Франција се забележани премногу случаи на деловен ангажман. Имено, Фредерик Деснар се чувствувал недоволно вработен на своето...
ЗАБАВА

Станал од кревет, паднал и се повредил: Судот одлучил во негова корист за повреда на работа од дома

admin
Германскиот суд пресуди дека човек кој работи од дома и се лизга на пат кон своето биро на неколку метри од креветот, може да бара...
ВЕСТИ

Судовите остануваат потенцијално жариште на коронавирусот

admin
Судовите во Македонија остануваат потенцијално жариште на коронавирусот, бидејќи наместо да престанат со работа и да се водат само најитните судења, денеска објавија листа со...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јакимоски и Јанакиески заедно влегоа во суд

Ferad Aruc
Ексградоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимоски утрово дојде да се пријави во Кривичниот суд, како дел од мерките кои му ги определи судот. Тој се...
МАКЕДОНИЈА

Внимавајте што пишувате на социјалните мрежи: Фотографиите и постовите може да се користат на суд

Ferad Aruc
Внимавајте со објавите на „фејсбук“, „твитер“ и другите социјални мрежи, бидејќи сликите и постовите можат да се користат во сите постапки пред судовите на Република...
МАКЕДОНИЈА

Судот конечно дозволи Груевски да го снимаат на обвинителна клупа (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Во кривичниот суд почна судењето за уривањето на станбениот комплекс „Космос“. Одбраната побара да нема снимање од страна на медиумите во судницата, а судот го...
БАЛКАН

Жестока и долга расправа: Северина не смеела да го погледне во очи, Милан бара старателство за синот

Ferad Aruc
Северина и Милан на суд стигнале одвоено, во придружба на своите адвокати, а кога седнале еден спроти друг во ходникот пред почеток на судењето, не...
Uncategorized

Судот одреди 30-дневен притвор за напаѓачот на Тодоров

admin
Судија на претходна постапка му изрече мерка 30-дневен притвор на велешанецот Љупчо Стојановски кој вчера пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Претходно од...