vesti24.mk

Tag : СЈО

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во УБК билe следени телeфоните и на сопругата и братот на Мијалков

admin
На денешното рочиште за предметот за масовното прислушување, „Таргет-Тврдина”, продолжи да сведочи ексвработениот инеженер во МВР, Ѓоко Лазаревски. Во сведочењето Лазаревски рече дека сензитивен таргет
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нема пропуст кај судијата Пајазити кој му даде покана за затвор на Груевски

admin
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денеска имаа средби со командантот на Здружената команда на сојузничките сили
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тасевски: Поминале многу години, обвинетите не можат да се сетат дали СМС-пораките се автентични

admin
Одбраната на обвинетите во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на денешното рочиште поднесоа приговор до судот на материјалите што ги презентираше специјалното јавно обвинителство на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Власта ќе бара 80 пратеници за продолжен мандат за СЈО

admin
На покана на амбасадорот Такан Илдем, помошник на генералниот секретар од Дивизијата за јавна дипломатија, делегација од Собранието оствари работна посета во седиштето на НАТО
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Непознато лице до Јанакиески: 500 евра дневно ни одат за честење неопределени по кафулиња

admin
Во основното училиште „Александар Македонски“ почна проектот „Превенирање на насилното однесување во основните училишта“ во организација на Општина Аеродром и Институтот за европски образовни, социокултурни
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

На судењето за „Тортура“ се емитуваат телевизиските прилози од 2011

admin
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска присуствуваше на меѓународната министерска конференција посветена на борбата против недозволената трговија со мало и лесно оружје во земјите
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Имотот на Камчев во Русија, Бугарија и на Бахамите – пречка да излезе од притвор

admin
Фирми во Русија, Бугарија, Холандија, Косово, Србија и Хрватска и оф-шор компании во даночните раеви се само дел од имотот што го поседува бизнисменот Орце
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мартин Протоѓер се спаси од кривичен прогон за „Талир“

Ferad Aruc
Поранешниот шеф на кабинетот на експремиерот Никола Груевски, и ексгенерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Мартин Протоѓер, се спаси од кривичен прогон во предметот „Талир“, дознава „Макфакс“
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Мијалков за „Империја”

Ferad Aruc
Специјалното јавно обвинителство бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Сашо Мијалков за случајот „Империја”, потврдија неговите адвокати за „Макфакс“. Мијалков треба да биде
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Господине Груевски, Ве молам помогнете ми! Од 2006 година чекам вработување во МВР

Ferad Aruc
На денешното судско рочиште за предметот за изборни измами „Титаник“ беа прочитани СМС-пораки меѓу обвинетите Никола Груевски, кој е во бегство, и ексминистерката за внатрешни
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Сашо Мијалков приведен и спроведен во истражниот затвор ,,Шутка”

Ferad Aruc
Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков е притворен, потврдија од СЈО. Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков полиција го изнела со лисици од скопскиот хотел
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО ќе бара притвори за обвинети, по бегството на Груевски

Ferad Aruc
Специјалното јавно обвинителство од надлежниот суд ќе бара притвор како мерка за обезбедување присуство за лица кои се обвинети во повеќе случаи и се товарат
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Полицијата пред ВМРО-ДПМНЕ ги стопира возилата кои излегуваат од седиштето (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Полицијата ги стопира сите возила кои излегуваат од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Вршат целосен претрес на возилата и претресуваат еден по еден човек. Како што велат,