vesti24.mk

Tag : татко

ЗАБАВА

Овие работи секој маж треба да ги знае откако ќе стане татко

admin
Татковците неретко се збунети поради сите промени кои доаѓаат со бременоста, особено после породувањето. Тогаш женското тело се враќа во нормала, а со ова доаѓаат
ЗАБАВА

Ја натера својата ќерка да пешачи 8 километри: Кога ќе ја дознаете причината, нема да го осудите (ВИДЕО)

admin
Татко од Охајо одлучил да и одржи лекција на својата 10-годишна ќерка откако била исфрлена од училишниот автобус. Имено, проблематичното девојче неколку пати ги малтретирало
ЗАБАВА

За три дена повеќе од 6 милиони прегледи: Реакција на бебе кога ќе го види татко му со нова фризура ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

admin
Реакцијата на едно бебе од Њујорк, што првпат го гледа неговиот татко со нова фризура, стана хит на Твитер и на интернет. Осуммесечниот Мејсон Картер
ЗАБАВА

Трогателно: Татко упорно му ѕвони на синот кој пред 5 години исчезна со малезискиот авион- еве што се случува со неговиот телефон

admin
Ли Ержу, земјоделец од руралната област Хандан во Кина, секоја сабота го повикува истиот телефонски број, иако тој е одамна исклучен. Станува збор за бројот
ЗАБАВА

Бесценета реакција: Девојче за прв пат го гледа својот татко без брада (ВИДЕО)

admin
Софиа Батиз ја сними реакцијата на својата 14-месечна ќерка, кога прв пат го виде татко си без брада. На социјалните мрежи денеска стана хит реакцијата
ЗАБАВА

Божиќно видео: Постојат нешта кои можеш да ги разбереш само откако ќе станеш родител

admin
Божиќната реклама на француската компанија за телекомуникациски услуги „Bouygues“, раскажува приказна за татко и син низ неколку децении. Видеото ќе ве разнежни и ќе ви
ЗАБАВА

ВИДЕО: Татко првпат го изнесе своето бебе на снег, а потоа се случи вистинска комична ситуација

admin
Зимата речиси е на прагот и во Европа, но додека кај нас има само студ во делови од светот веќе има натрупано снег. Интересното видео
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Го запознала таткото на својот свршеник, а потоа сфатила дека со него веќе имала секс- тоа што следувала потоа ќе ве остави без текст

admin
Неколку денови пред венчавката идната невеста доживеала шок откако се запознала со таткото на нејзиниот свршеник. Таа откако се запознала сфатила дека веќе се знае
ЗАБАВА

Поучна Приказна: Ценете ги родителите додека сè уште се покрај вас

admin
Бидете им благодарни на вашите родители. Без разлика како се однесуваат и колку пати ви го поставуваат истото прашање, секогаш обраќајте им се со добри
ЗАБАВА

Вниманието на таткото има огромно значење за умствениот развој на бебето

admin
Ново британско истражување посочува дека вниманието на таткото, особено во првите три месеци од раѓањето, има огромно значење за умствениот развој на бебето и неговите