vesti24.mk

Tag : тајна

ЗАБАВА

Психолозите ја открија тајната: Прочитајте ги луѓето за само 7 секунди!

admin
За да прочитате некој човек, потребни ви се само неколку секунди. Што може да заклучите по само седум секунди? Психолозите ви ги откриваат триковите со...
ЗАБАВА

Откриени 5 тајни на жените кои никогаш не се дебелеат и живеат најдолго- погледнете кои се

admin
Жителите на Јапонија во последните 25 години го држат светскиот рекорд како жени со најдолг животен век, а во просек живеат 84 и пол години....
ЗАБАВА

Прото-ренесансен сликар го скрил ѓаволот во фреска во базилика, и тоа седум века останало тајна

admin
Кога ќе погледнете кон таванот на базиликата „Свети Франциско“ во гратчето Асизи во Италија, сигурно не очекувате да го видите лицето на ѓаволот. Сепак, во...