vesti24.mk

Tag : Твитер

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Падна „Твитер“: 70.000 корисници пријавуваат проблеми

admin
Акциите на Твитер се во пад откако корисниците ширум светот објавија проблеми со пристапот до платформата за микроблогирање, јави Ројтерс. „Во моментов ги испитуваме проблемите со...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер најави нови правила за политичарите

admin
Со цел да воспостави рамнотежа меѓу слободата на изразувања и одговорностите, Твитер најави намалување на видливоста на објавите коишто ги кршат неговите правила, но кои се...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Укинати 371.000 налози на Твитер поради тероризам

admin
Компанијата „Твитер“ минатата година укина 371.000 налози на таа социјална мрежа, бидејќи нивните корисници промовирале тероризам. Овие податоци се наведени во шестмесечниот извештај за транспарентност...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Кој е најдобриот ден и час за објави на Фејсбук, Инстаграм и Твитер?

admin
Доколку сакате да бидете забележани на Фејсбук и вашата објава да има многу коментари и допаѓања, најдоброто време за да ја поставите е помеѓу 12 и...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Инстаграм ја отстрани голата фотографија од најсекси бабата на светот, но Твитер не (ФОТО)

Ferad Aruc
“Најсекси бабата на светот” е позната по своите провокативни изданија на социјалните мрежи, но последната објава беше отстранета од страна на Инстаграм. Џина Стјуарт привлече...
ЗАБАВА

Со оглас го запали Твитер: Црногорка бара момче да ѝ глуми дечко на свадба (ФОТО)

admin
Притисокот на семејството, роднините и пријателите девојка да најде момче некогаш станува неподнослив на големи настани. Со оглед дека немала партнер кој на присутните ќе...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук и Твитер бришат профили

admin
Фејсбук идентификуваше и забрани стотици лажни профили, групи и страници што се вклучени во кампањата за координирано политичко влијание и имаат за цел влијание врз...
Uncategorized ЗАБАВА

Момче од Аргентина одлучи да реагира малку поразлично откако ја “улови” својата девојка како го изневерува на забава

admin
Уловувањето на туѓиот партнер со друга личност е дефинитивно една од најопасните работи на светот. Сепак, ова момче од Аргентина одлучи да реагира малку поразлично...
ЗАБАВА

Свештеник доби интимна порака: Неговиот одговор стана хит, ги насмеа сите на Твитер (ФОТО)

admin
Свештеникот Симон Рандел се најде во незгодана ситуација, на телефонот му стигна доста „погрешна порака“. Отецот од Плимут со одговорот на мистериозната секси порака насмеа...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук и Твитер ги менуваат правилата за политичко рекламирање

admin
Социјалните мрежи Фејсбук и Твитер синоќа објавија дека ги менуваат своите правила за политичко рекламирање. Твитер соопшти дека од сега огласувачите на политички реклами во...
МАКЕДОНИЈА

Внимавајте што пишувате на социјалните мрежи: Фотографиите и постовите може да се користат на суд

Ferad Aruc
Внимавајте со објавите на „фејсбук“, „твитер“ и другите социјални мрежи, бидејќи сликите и постовите можат да се користат во сите постапки пред судовите на Република...
Uncategorized

Старлетата која беше на “орална турнеја” остана без својот профил на Инстаграм, поради експлицитни фотографии (18+)

Ferad Aruc
На италијанската старлета ѝ бил избришан Инстаграм профилот поради експлицитна содржина. Сепак, старлетата не се согласува со тоа и прашува во што е проблемот. Паола...