vesti24.mk

Tag : „Тенк“

БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вучиќ: И Тадиќ купи Мерцедес за 600.000 евра исто како Груевски (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешното гостување во емисијата “Кирилица” на “ТВ Хепи”, меѓу останатото зборуваше и за пресудата на за македонскиот екс премиер Груевски...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Никола Груевски не се појави во затворот „Шутка“

Ferad Aruc
Експремиерот, Никола Груевски до утрово не се појави во затворот во Шуто Оризари каде треба да ја отслужува затворската казна во времетраење од две години...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Судијата го одби Груевски – не му го одложи затворот

Ferad Aruc
„Макфакс“ дознава дека судијата за извршување санкции, Пајазит Пајазити, не му го прифати барањето на експремиерот Никола Груевски да му се одложи извршувањето на затворската...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

2 години затвор за Груевски – Апелација му ја потврди казната

Ferad Aruc
Апелациониот суд Скопје, постапувајќи по кривичниот предмет познат во јавноста под името „Тенк“ по одржана јавна седница, донесе пресуда со која му ја потврди двегодишната...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Меркел се возеше во „мерцедесот“ на Груевски

Ferad Aruc
Германската канцеларка, Ангела Меркел при денешната посета на Македонија се возеше со „мерцедесот“ вреден 600 илјади евра набавен од страна на претходната влада за кој...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Груевски: Не можам да бидам осуден со доказ со кој ми се прекршени човековите права

Ferad Aruc
Во жалбата на експремиерот Никола Грувески, полна со цитати од пресуди на Европскиот суд за човекови права, се наведува дека не може да биде осуден...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Груевски: Ќе ме апсат пред референдумот

Ferad Aruc
Огромната пропаганда на власта против мене и моите соработници се сведува на предмет со кој сакаат да ме затворат во предвечерието на референдумот во предмет...
МАКЕДОНИЈА

Дејан Митревски – Урко: Шест до седум години го молев Груевски да набави ново возило

Ferad Aruc
Сведокот Дејан Митревски – Урко во исказот пред судот за случајот „Тенк“ рече дека со години возилата на МВР за обезбедување ВИП-личности биле во дефект...