vesti24.mk

Tag : топ 1

ВЕСТИ

Затуроска обелоденува непотизам во СЈО: Можеле да се вработат само роднини на обвинители, деца на судии или со партиска препорака од СДСМ

admin
Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите...
ВЕСТИ

Мицкоски од Кораб: Заеднички да се избориме за подобро, за обнова и иднина- Среќен роденден Македонијо

admin
Денес на 2 764 метри надморска висина, врвот Кораб највисокиот во нашата преубава Македонија. Денеска 8 септември денот на независноста, да го славиме вечно, се...
ВЕСТИ

Мицкоски: Среќен роденден татковино! Македонија вечна!

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил упати честитка по повод Денот на независноста на Македонија. Мицкоски порача: Среќен роденден татковино! Македонија вечна!...
ВЕСТИ

Мицкоски: Заев и власта која блеска ги доведоа земјоделците до дното (ВИДЕО)

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели видео со кое објаснува како Заев и власта блескаат. -Еве како Заев и власта блеска,...
ВЕСТИ

Мицкоски од свечениот настан по повод 8 Септември, Денот на независноста на Македонија: Зоран Заев, чија независност славиш?!

admin
Овој свечен настан се случува во предвечерието на деновите кога се слави 8 септември, денот на независноста на Република Македонија. А Македонија не заборавајте е...
ВЕСТИ

„Истрагата за најголемата криминална афера во македонската историја „Рекет“, се претвори во фарса и театар со кој се замајува јавноста“

admin
Истрагата за најголемата криминална афера во македонската историја, аферата „Рекет“, се претвори во фарса и театар со кој се замајува македонската јавност. Обвинителството по кој...
ВЕСТИ

Мицкоски: Нема друга држава каде власта наместо во борба против корупција води борба за заштита на криминалот

admin
Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. А Прилеп секогаш најверно се борел за слободата. Меѓу првите се кревал на пркост и...
ВЕСТИ

Јанушев: Владата останува слепа и глува на сите скандали, афери, криминали и коруптивни случаи, ВМРО-ДПМНЕ најавува демократски начин на делување

admin
Господине Јанушев, аферата „Рекет“ е во полн ек. Најмногу избувна по објавувањето на снимките во електронското издание на италијанскиот весник „Ла верита“. Како ВМРО-ДПМНЕ ќе...
ВЕСТИ

ФОТО: По Сонцето од Кутлеш, Владата се откажа од Александар Македонски и други споменици

admin
Започна поставувањето ознаки на спомениците, а се отстранува и Сонцето од Вергина од симболите на јавните институции и на јавните простори, но и од јавните...
ВЕСТИ

„Јанева и СЈО земаа огромни плати, а ја злоупотребија довербата и овластувањата влегувајќи во чист криминал заедно со главата на октоподот Заев“

admin
Работата на Катица Јанева и СЈО не е само обична шминка и покажување на некаква активност, како што си се објаснуваат по телефон. Нивната работа...