vesti24.mk

Tag : топ 1

ВЕСТИ

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ победи во 47 општини, народот се одлучи за правда за Македонија

admin
Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила со најголема доверба
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Драматичен пад на просечната плата во Република Македонија- За само два месеци е намалена за 1600 денари

admin
Драматичен пад на просечната плата во Република Македонија. За само два месеци просечната плата е намалена за 1592 денари. Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен,
ВЕСТИ

Мицкоски: Со поддршка на Силјановска и победа на изборите ќе се отвори вратата за предвремените парламентарни избори во Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред присутните истакна дека после илјадници поминати километри
ВЕСТИ

Мицкоски од Велес: Мораме да продолжиме да се бориме за сонот за Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Велес. Тој од Велес истакна дека професорката Гордана Сиљановска Давкова ќе биде
ВЕСТИ

Мицкоски: Ние не блескаме, ние сме срам за Европа, единствената нација која се самооткажала од принципот на самоопределување

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се
ВЕСТИ

Историски говор на Мицкоски пред Владата: Оваа наша борба е за секој човек во државата

admin
Добровечер Македонијо, добравечер вистинска, горда, достоинствена и честита Македонијо. Добровечер и добредојдовте на овој величенствен ден кога им кажуваме на овие спроти нас дека на
ВЕСТИ

Мицкоски со повик до граѓаните: Денеска на голем митинг во Скопје во 19 часот- За Македонија!

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика граѓаните на митинг пред Владата, денеска во 19 часот. -Ве повикувам денеска на големиот митинг во Скопје, пред
ВЕСТИ

Мицкоски: Најголемата коалиција не е онаа која што беше направена во еден скап и луксузен скопски хотел, туку вистинската е коалицијата со народот

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со граѓаните во Кривогаштани. -Пристискаат, уценуваат, злоупотребуваат сега еве ги користат и медиумите за да создадат лажен
ВЕСТИ

Мицкоски: Ќе победиме на предвремени парламентарни избори

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните од Центар. -Вчера го гледав обраќањето на Заев, така насмеан, распеан, свесен дека губи
ВЕСТИ

Мицкоски од Карпош: Сега е потребна обединетост и сплотеност за поразување на Заевизмот, за поразување на принципот, кажувам, заборавам, негирам

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Карпош. Тој истакна дека карпошани како и сите граѓани на Република Македонија ќе
ВЕСТИ

Мицкоски: Неправда е да барате повторно гласови од народот во Република Македонија, а да ги нарекувате сурати и да не ви излегуваат пред очи

admin
На денешниот митинг во Општина Бутел Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред граѓани, потсетувајќи на заевизмот “Кажувам, заборавам, негирам”. Најпрвин кажа дека доколку
ВЕСТИ

Мицкоски со порака од Струмица: Неправда е кога ќе заборават на жицата во која се колнеа дека нема да го сменат идентитетот, а првата работа што ја направија беше тоа

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Струмица. Мицкоски пред присутните потенцираше дека овие претседателски избори не се обични
ВЕСТИ

Мицкоски: Во мафијашки стил го избраа Стево за кандидат, е нема да биде тој- народот кажа, Гордана ќе биде

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на митингот во скопската општина Ѓорче Петров го оспори начинот на кој, како што вели, деспотски Зоран Заев го избра