vesti24.mk

Tag : топ 2

ВЕСТИ

ГОЛЕМ РАСТ:164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

admin
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 5.276 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични за власта поради пожарот во Кочани: Дозволија да бидат загрозени животите и имотите на граѓаните со ненавремената реакција

admin
ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривични пријави до власта поради непостапување навремено за спречување на пожарот во Кочани. -Тоа што пред два дена се случуваше во Кочани...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Мицкоски во тешки моменти е меѓу граѓаните во Кочани, испрати аларм до надлежните!

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва е во Кочани, меѓу народот кој се бори со пожарите. Градот е зафатен од голем пожар, а Мицкоски вели...
ВЕСТИ

Мицкоски до Османи: Груба провокација е да се кажува дека Илинден е празник и на Бугарите, вистината е дека биле окупатори кои биле поразени

admin
Илинден е важен ден за Р.Бугарија, понатаму ќе каже “заедничка историја” министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар Османи, коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски....
ВЕСТИ

Мицкоски до Пендаровски: Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката

admin
Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ ќе забрани увоз на тутун дури не се откупи последната количина од домашното производство, така ќе се заштитат македонските тутунари од грабеж

admin
Тутунот е стратешка земјоделска култура од која живеат десетици илјади семејства во Македонија. Власта на Заев покажа дека не се грижи за нивниот труд, туку...
ВЕСТИ

МЗ два дена молчеше за смртниот случај: Еден починат, 92 заболени од коронавирус по целосна вакцинација против Ковид-19

admin
Македонија го регистрира првиот смртен случај на лице кое по примени две дози на вакцина против Ковид-19 заболело и починало во болница. Курир вчера се...
ВЕСТИ

Македонија последна на Балканот: Пренџов откри поразителни статистики за БДП, инфлација, невработеност…

admin
Во првиот квартам, Македонија има 1,9% пад на БДП. Србија има 1,7% раст,  Албанија има 5,5% раст, Косово кое сè уште не е оформена држава...
ВЕСТИ

Мицкоски: Вие граѓаните ќе одлучите како и на што ќе се трошат парите од вашиот данок, седиштата на институциите ќе ги преместиме низ цела Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на трибина Промоции на политики – Македонија за сите луѓе презентираше два нови концепти за граѓаните, мојот данок, за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бројката расте: Денеска регистрирани нови 36 случаи на коронавирусот, нема починати

admin
Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на КОВИД-19:Куманово – 15, Скопје – 7, Тетово – 6, Гостивар...
ВЕСТИ

Мисајловски во Чашка: Граѓаните се мотивирани, подготвени за локалните избори и нова голема победа

admin
Пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, заедно со Игор Здравковски денес ги посети жителите на Мелница во општина Чашка. „Во духот на празникот Курбан...
ВЕСТИ

Повредени 13 луѓе од гром во Охрид на познатата плажа „Оревче“: Дел од нив се задржани во болница

admin
На познатата охридска плажа „Оревче„, денеска за време на краткотрајното невреме во тој регион, околу 15 часот удрил гром, при што се повредени дури 13...
ВЕСТИ

Возачите особено да внимаваат на овие делници поради појава на одрони – сообраќајот се одвива непречено, еве каква е состојбата на граничните премини

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти АМСМ...