vesti24.mk

Tag : торта

ЗАБАВА

ЖЕЛЕ ТОРТА: Овој десерт можат да го јадат без престан и оние кои се на диета!

admin
Дали некогаш сте слушнале за здрава торта? Ние најдовме рецепт за една! Иако звучи неверојатно, всушност е можно да уживате во слатки без грижа на...
ЗАБАВА

Чудо кое се спрема за 10 минути: Чоко торта со бисквити и ореви која може да ја направите и на 31-ви декември!

admin
Овој рецепт за колачи е толку брз и лесен, содржи само 6 состојки и е одличен избор за новогодишната трпеза. Можете да го подготвите и...
ЗАБАВА

Зад долгата традиција се крие ПОСЕБНО значење: Зошто за родендени се јаде токму торта и се дуваат СВЕЌИ

admin
За секој човек, роденденот е посебен ден Кога славиме роденден, главното задоволство е секогаш тортата. Сепак, малкумина се запрашале зошто за роденден се прави баш...
ЗАБАВА

Еве како се создала традицијата за дување свеќи на роденден! Сè започнало пред неколку илјади години

admin
Денес, роденденските торти се задолжителни на повеќето роденденски прослави, а дувањето свеќички е убав обичај на кој славениците се радуваат, особено децата. Денес, постојат илјадници...
ЗАБАВА

Чизкејк со малини: Рецепт кој се опишува со зборовите “прсти да излижеш“!

admin
Комбинацијата на сирење и овошје долго време спаѓа во нашите омилени слатки, па за вас денес ви подготвивме рецепт за чизкејк со малина. Сè што...
ЗАБАВА

Торта од банани која мора да ја пробате: Не се пече, готова е за 20 минути, а уживањето е загарантирано

admin
Денеска ви претставуваме рецепт за освежувачка торта која не се пече и за чија подготовка не ви се потребни многу вештини, ниту време. Потребни состојки:...
ЗАБАВА

ОВЕСНА ЧОКО ТОРТА: Здрав десерт кој се јаде без грижа на совест! (РЕЦЕПТ)

admin
Ако постои здрава торта, тогаш тоа е оваа СОСТОЈКИ: 100 + 150 гр овесни снегулки50 гр ореви50 гр лешници120 гр медсолекстракт од ванила200 гр темно...
ЗАБАВА

Искористете го преостанатото мезе и направете ја највкусната солена торта! Одличен предлог за брза и едноставна вечера!

admin
Имавте гости, ви останаа шунка, сирење, колбаси, сланина, еве како можете мудро да ги искористите. Ако ви остана мезе од слава, не фрлајте ја преостанатата...