vesti24.mk

Tag : Третман

ЗАБАВА

Кралски есенски третман за вашата кожа

admin
Со првите постудени денови, нашата кожа станува посува. Постуденото време, климатизираните простории и недостатокот на сонце предизвикуваат сувост и нејзино пукање и затоа е потребно
ЗДРАВЈЕ

Американска манекенката ја открила формулата со која за 30 дена го исчистила лицето од акни

Ferad Aruc
Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред и