vesti24.mk

Tag : Тужба

ЗАБАВА

Поради досада на работа ја тужел фирмата, добил оштета од 40.000 евра

admin
Додека феноменот на согорување го зафати светот, во Франција се забележани премногу случаи на деловен ангажман. Имено, Фредерик Деснар се чувствувал недоволно вработен на своето...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Порнхаб“ заврши на суд: 34 жени ja тужат компанијата за објавување на видео снимки без нивна дозвола

admin
Триесет и четири жени го тужат Сајтот Порнхаб повторно е мета на напади, откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без нивна согласност,...
ЗАБАВА

Тужба против принцот Хари, се бара и да го уапсат: Во морето на бизарни приказни, ова е нешто неверојатно – и ветил дека ќе ја ожени?!

admin
Адвокатката Палвиндер Каур поднесе тужба против принцот Хари во Високиот суд во Индија во Харијана затоа што тој и ветил на социјалните мрежи дека ќе...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Епл“ тужен во четири земји за влошување на перформансите на паметните телефони

admin
Европската организација за заштита на потрошувачите, „Европотрошувачи“ (Euroconsumers) го тужи „Епл“ во четири земји на ЕУ, барајќи вкупна отштета од 180 милиони евра за намерно...
ЗАБАВА

Турист напишал негативна препорака во хотел во Тајланд, сега му се заканува затвор

admin
Американецот Весли Барнс, кој што работи на Тајланд е уапсен поради наводно нанесување штета на угледното одмаралиште „Си Вју“ на островот Кох Чанг. Господин Барн...
СВЕТ

Германскиот суд ја укина молитвата од минарето на џамијата: На Германците им пречи бучавата, но не само тоа…

Ferad Aruc
Брачен пар од германската покраина Рајна-Северна Вестфалија поднел тужба против џамија со облазложение дека муслиманската молитва му пречи на населението. Уште во 2013-та година градските...