vesti24.mk

Tag : Туркиш ерлајнс

ВЕСТИ СВЕТ

„Туркиш ерлајнс” го собори рекордот на дневно опслужени патници

Ferad Aruc
„Вчера го соборивме историскиот рекорд. Летавме со 253.000 патници на 1.547 летови кон нивните сакани и остваривме процент од околу 75 отсто полетувања навреме“, наведе
Uncategorized

(ВИДЕО) Кошаркарската екипа на Фенербхахче шампион на сезоната 2016-2017

admin
Честитки од државниот врв до екипата на Фенербахче за победаата и шампионската титула. Машката кошаркарска екипа на Фенербхахче на натпреварите на финалната четворка на Евролигата