Tag : убавина

Uncategorized ЖИВОТ

Четири жени со потполно различни облици на телото облекле ист број на костим за капење – резултатот е неверојатен

admin
Четири жени со потполно различни облици на телото облекле ист број на костим за капење, со што испратиле моќна порака. Плус сајз манекенката Сони Тарнер
ЗДРАВЈЕ

Американска манекенката ја открила формулата со која за 30 дена го исчистила лицето од акни

Ferad Aruc
Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред и
МОДА

10-те најубави фризури на доделувањето на “Златните глобуси” кои можете лесно да ги ископирате

Ferad Aruc
Како што веќе пишувавме, 75-то доделување на “Златните глобуси” подигна голема прашина и предизвика бурни реакции и воодушевување бидејќи речиси сите познати дами одлучија да
Uncategorized

Исчистете се од првутот со помош на… јогурт!

admin
Јогуртот има природни антигабични и антибактериски својства, а помага и во стимулирање на кожата на темето и во растот на косата. Тој може да помогне