vesti24.mk

Tag : Убиец

ВЕСТИ

Приведено лицето кое со секира раскасапи кучиња во Аеродром, познат идентитетот на малолетниот убиец

admin
Вечерва бил приведен убиецот на Гоца и Макс, двете кучиња од населбата Аеродром кои беа крвнички убиени со секира во септември годинава. Станува збор за...
ЗАБАВА

Истражувала за монструозно убиство на две деца, а кога дознала кој е убиецот не можела да се смири (ФОТО)

admin
Холи Велс и Џесика Чапман исчезнале пред 15 години. Во својата куќа ги намамил Ијан Хантли, кој работел како домар во локалното училиште.  Тие само...
ВЕСТИ

Пронајден убиецот на скопјанецот кој беше застрелан пред две години во Чаир

admin
Полицијата соопшти дека го пронашла убиецот на 24-годишниот скопјанец, Бурим Идризи, кој беше убиен пред две години, пред угостителски објект на улицата „Џон Кенеди“  во...
ВЕСТИ КУЛТУРА СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Македонец ја заклал баба си и ѝ ја откинал главата

Ferad Aruc
Италијанец со македонско потекло ја заклал својата баба и речиси и ја откинал главата, пред две недели во градот Фрауенфелд, во кантонот Тургау, Швајцарија. Како...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Таткото на убиецот на малиот Алмир ечлен на СДСМ, и близок пријател на градоначалникот на Куманово!

Ferad Aruc
Четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово пред неколку години на нечовечки начин беше убиен од страна на Бобан Илиќ, додека ова е документирано и со видеа....
ЦРНА ХРОНИКА

Македонец споделувал фотографии од девојче на Фејсбук и пишувал дека сака да ја убие

Ivana
Маж од Неготино со иницијали Д.С. споделувал фотографии од девојка на социјалната мрежа Фејсбук и пишувал закани по нејзиниот живот. Како што информира полицијата, тој...